آدرس

تهران، خیابان بهشتی، خیابان وزرا، خیابان سوم، پلاک 19، واحد 1

اطلاعات تماس :

info [at] CivilAds [dot] ir

تلفن: 88715048

وبسایت: شبکه تبلیغات صنعت ساختمان

طراحی گرافیکی

خانه/طراحی گرافیکی
طراحی گرافیکی ۱۳۹۶/۵/۲۵ ۶:۰۲:۵۲

طراحی گرافیک فقط برای زیباتر شدن نیست

طراحی گرافیک عبارت است از مدیریت تبلیغات و جلب توجه مخاطب به یک برند یا نشان تجاری خاص . به همین دلیل طراحی گرافیک در زندگی روزمره ما مهم است . طرح های گرافیکی در حال حاضر در همه جا اعم از روزنامه ها ، مجلات ، بسته بندی ، نام تجاری ، وب سایت ها ، پوستر ها ، کتاب ها و … یافت می شود . طراحی گرافیک چهره و تصویری از شما را در ذهن مخاطب ترسیم می کند که بیانگر احساس و موقعیت ذهنی است که شما می خواهید در ذهن مخاطب نسبت به محصول یا خدمتی خاصی شکل گیرد . گرافیک در زندگی هر روز ما مورد نیاز است . معنای قوی تر از گرافیک عبارت است از تحریک فرد برای رسیدن به محصول و یا ایجاد احساس نسبت به آن و درنتیجه میل به استفاده . با استفاده از طراحی گرافیک ، می توانید هویت سازمانی خود را بیان کرده و حتی شکل دهید و نیز مزیت رقابتی خود را برجسته کرده و به مشتریان بالقوه بگویید که چرا آن ها باید شما را انتخاب کنند .

طراحی گرافیک همچنین برای کسب وکار های کوچک می تواند مفید باشد که موجب جذب بازار هدف آنها شده و متعاقبا به افزایش فروش منجر شود

طراحی گرافیکی

هفت ویژگی اصلی یک طرح گرافیکی

عناصر یک طرح گرافیکی در حقیقت بخش‌هایی از یک اثر هنری هستند. در بیان ساده‌تر آن‌ها مواد تشکیل‌دهنده‌ی هنر طراحی بوده که در یک اثر به نمایش در می‌آیند. انتخاب رنگ، گزینش یک بافت و تمام اشکالی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یک طرح گرافیکی را می‌سازند و اگر انتخاب‌ها درست و هنرمندانه صورت گرفته باشد، تجمیع آن‌ها منجر به خلق یک طرح گرافیکی موفق خواهد شد.

سنجش میزان کیفیت و قدرت اثربخشی یک طرح گرافیکی نیازمند دانش فراوانی است و باید فاکتورهای زیادی را برای آن در نظر گرفت. اما هفت مورد زیر اصلی‌ترین ویژگی‌های است که توجه و استفاده‌ی درست و هوشمندانه از آن‌ها موجب تولید یک اثر خوب گرافیکی می‌شود.

این ویژگی‌های موارد زیر است:

– خطوط
– رنگ‌ها
– بافت
– سایز
– اشکال
– فضا
– ارزش