آدرس

تهران، خیابان بهشتی، خیابان وزرا، خیابان سوم، پلاک 19، واحد 1

اطلاعات تماس :

info [at] CivilAds [dot] ir

تلفن: 88715048

وبسایت: شبکه تبلیغات صنعت ساختمان

بازاریابی اینترنتی چیست؟

خانه/مقالات/بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

روش‌های بازاریابی سنتی (مانند تبلیغات محیطی) دیگر مثل گذشته کاربردی نیستند. مردم دیگر تحت تاثیر آن‌‌ها عمل نمی‌‌کنند. مردم دنیای امروز، خودشان جستجو‌های مورد نیازشان را در اینترنت انجام می‌‌دهند و آگاهانه انتخاب و خرید می کنند.

بازاریابی اینترنتی روشی از بازاریابی است که با استفاده از اینترنت و ابزارهای مبتنی بر آن می توان با مخاطب ارتباط برقرار کرد و پیامی (متنی، صوتی، تصویری و …) را به وی ارسال نمود. به بیان ساده تر، به فرآیند جذب و حفظ مشتریان از طریق اینترنت، بازاریابی اینترنتی گفته می شود.

در حال حاضر، بازاریابی اینترنتی به مهمترین نیاز کسب و کارها تبدیل شده است، بطوری که برنامه ریزی و عملکرد مناسب در این حوزه می تواند سودآوری بسیار بیشتری را نسبت به بازاریابی سنتی ایحاد کند.

اهمیت بازاریابی اینترنتی

قول بیل گیتس (مدیر مایکروسافت) می گوید:

در آینده ما دو نوع کسب و کار داریم:  ۱- کسب و کارهای اینترنتی ۲- کسب و کارهائی که وجود ندارند!

یا به قول مارک زاکربرگ (مدیر فیسبوک):

ما انسانها در غارها زندگی می کردیم، بعد به روستاها رفتیم، شهرها را ساختیم و به شهرها رفتیم و الان می رویم تا در اینترنت زندگی کنیم!

مزایای بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی نسبت به بازاریابی سنتی مزایای بسیاری زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

۱- شبانه روزی و بی وقفه بودن

شما می توانید محصولات و خدمات خود را بصورت آنلاین به مخاطبان خود در سراسر جهان و بصورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته، ارائه کنید.

۲- هزینه کمتر

بازاریابی اینترنتی برای شرکتهایی که از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند، بسیار مناسب است.

۳- صرفه جویی در زمان

از طریق بازاریابی اینترنتی می توانید در کمترین زمان ممکن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، همچنین فرآیند سفارش و فروش و ارتباط با مشتری در زمان بسیار کمی قابل انجام است.

روزبروز به تعداد کاربران اینترنت در کشور ما افزوده می شود و تعداد کسب و کارهای حاضر در اینترنت بسرعت در حال افزایش است. بنابراین هر کسب و کاری در عصر حاضر برای حفظ سهم خود از بازار و افزایش آن ناگزیر به استفاده از بازاریابی اینترنتی است.

توسط | ۱۳۹۶/۵/۱۸ ۱۲:۱۰:۱۲ ۱۸ام, مرداد ۱۳۹۶|مقالات|دیدگاه‌ها برای بازاریابی اینترنتی چیست؟ بسته هستند